Linkedin Türkçe Olarak Kullanıma Hazır

Linkedin Türkçe Olarak Kullanıma Hazır – Twitter’dan sonra Linkedin’de Türkiyeden katılan kullanıcıları için Türkçe desteği ve Türkçe sayfasını sunmaya başladı.

Reklamlar

Sosyal ağlar için artık Türkiye mutlaka girilmesi gereken bir pazar. Facebook ve Twitter’dan sonra sektörün özel ismi de ülkemiz için planlarını hızlandırdı. İşte Türkçe LinkedIn…

Dünya çapında sosyal ağları kullanan ikinci millet olmamız Türkiye’yi müthiş bir pazar haline getirdi. Önce Facebook’un Türkiye için yatırımlar yapması daha sonra ise Twitter’ın Türkçe desteğiyle birlikte sosyal ağların ülkemize gösterdikleri önem kanıtlanmış oldu.

Bugün ise sosyal ağ dünyasında kendine özel bir yeri olan LinkedIn de Türkçe dil desteğini sunduğunu duyurdu. Kariyer bazlı sosyal olarak nitelendirebileceğimiz LinkedIn sayesinde insanlar kendilerine yeni işler bulabiliyor.

Hangi Sektörler En Çok Kullanıyor?

Çalışmak istedikleri şirketteki insanlardan kendilerine ağ kurabilen üyeler böylece yeni iş yerine girerken referans kazanabiliyor.

Dev bir CV sosyal ağı olan LinkedIn, Türkiye’de profesyonel çevreceler de yaygın olarak kullanılıyordu. LinkedIn raporlarına göre ülkemizde, bankacılık, telekomünikasyon ve eğitim sektörü bu sosyal ağ sitesini en çok kullanan iş grupları. Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.

Rate this post
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın