Twitter reklam almaya hazırlanıyor

Twitter kendi kapasitesini geliştirecek şekilde hemde web sitesine gelir elde etme açısından reklam alacağını açıkladı. Bu reklamlar kullanıcıların mesaj sayılarından daha kısa olacak ama daha etkili olacağada benziyor. İşte detaylar;

“Promoted Tweets” (reklam cıvıltıları) adı verilen reklamlar, site kullanıcılarının gönderdiklerine oranla daha kısa mesajlardan oluşacak.

Reklamlar

Merkezi San Francisco’da bulunan Tweeter, internet bloğunda yaptığı açıklamada, kullanıcılardan daha geniş bir gruba hitap etmek isteyen şirket ya da örgütlerin ücret karşılığında reklam verebileceği belirtildi.

Reklam verecek büyük şirketler arasında Türkiye’de de faaliyet gösteren Amerikan elektronik perakendecisi Best Buy, enerji içeceği üreticisi Red Bull, sinema stüdyosu Sony Pictures, havayolu şirketi Virgin ile Starbucks kahvehaneleri bulunuyor.

Sosyalleşme sitesi Facebook tarafından satın alınacağı söylentileri bulunan ve 2006’da kurulan ücretsiz kullanıma açık Twitter’ın, tüm dünyadan aralarında resmi kurumlar, bakanlıkların da bulunduğu onmilyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

Rate this post
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın