Blogger Sitesi

Blogger sitesi bir Google hizmetidir. Kullanıcıların kendi email adresleri girip üye olarak bedava blog oluşturdukları ücretsiz Web sitesidir. Google’ın sunduğu bence en güzel hizmetlerden birisi Blogger yani Blogspot.

Reklamlar

Blogger.com, Pyra Labs tarafından geliştirilip Google tarafından satın alınan, İnternet’teki ilk blog hizmet sağlayıcısıdır. En çok ziyaret edilen ilk on ağ sitesinden birisidir. Üye sayısı’nın 2 milyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Günde 18 milyon civarında ‘tık’lanmaktadır. Türkçe dahil onlarca dil desteği ile birlikte hizmet vermektedir. 24 Ekim 2008 tarihinde Telekom tarafından siteye erişim engellenmiş ve engellenme sebebi dahi belirtilmemiştir.

Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği 24.10.2008 tarihinde saat 12:30’da erişime engellendi. Daha sonra yasağın justin.tv sitesinin yayınladığı LigTV maçlarının bir blog üzerinden sunulmasından dolayı olduğu ortaya çıktı. Dört günlük yasak sonunda delil yetersizliğinden dolayı engelleme kaldırıldı.

14.01.2011’de Blogspot’a erişim Digitürk’ün yeni şikayeti ile Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararı ile tekrar engellendi. Mahkemenin bu yasağı kaldırılması sonrasında bloglarına ulaşmayı bekleyen blogger’lere 23 gün sonra siteye erişimin tamamen kapatıldığı yeniden açıkladı.

2011’de kapatıldığı tarihten itibaren Blogger’a girmek isteyenler kırmızı, 24 punto Verdana yazı karakteriyle ile yazılmış Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir. yazısı ile karşılaşıyor.

Blogger kullanıcıları bu konu ile ilgili olarak Digitürk hakkında suç duyurusunda bulundu.

Blogger Web Sitesine Ulaşmak için Buyrun. Sizde hemen kendinize ait Blogunuza kavuşun.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın