Mynet Sitesi

Mynet.com Sitesi – Mynet sitesi Türkiyede ve dünyada en çok girilen ilk 500 site arasındadır ve bu sıralaması her geçen artmaktadır. Mynet.com sitesini bu yazımızda sizlere tanıtacağız.

Reklamlar

Mynet, Türkiye’nin ilk Türkçe portalıdır. 1998 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük internet portallarından ve dünyanın en fazla ziyaret edilen dört yüz internet firmasından birisidir. 25 milyondan fazla üyesi bulunan Mynet’in misyonu, Türk internet kullanıcılarının tüm faaliyetlerini kolay, etkin ve ekonomik şekilde gerçekleştirebilecekleri interaktif bir platform yaratmaktır. Bunun için 40’dan fazla servisle internet kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Video oyunu sektöründe Mynet

Sektöre tarayıcı tabanlı, tek oyunculu flash oyunlar ile giriş yapan ve hemen ardından çevrim içi okey, tavla, pişti vb. çok oyunculu oyunlara yönelen Mynet, yerli oyun yapımcısı Sobee tarafından geliştirilen Futbol Menajer ve üç boyutlu Semih Saygıner’le Bilardo Magic oyunlarını 2004 senesinde yayımladı. Yine aynı firmaya ait, ilk Türk devasa çevrim içi rol yapma oyunu sıfatını taşıyan İstanbul Kıyamet Vakti isimli oyunun, dağıtımcılığı gerçekleştirildi. 2006 yılında açık beta testlerine başlanılan oyun, 1 Nisan 2007 tarihinde tam sürüme geçti.

Aynı yıl, geniş bir indirilebilir oyun yelpazesine sahip Avrupalı Boonty firması ile iş birliğine gidildi. Buna göre firmanın kataloğunda yer alan oyunların birçoğu, Mynet üzerinden Türkçe açıklamaları ile yayımlandı. 2008 yılına gelindiğindeyse, Céidot ekibinin ilk ürünleri Hükümran Senfoni Online’nın Türkiye dağıtımcılığı duyuruldu. 8 Mayıs 2008 tarihinde tarayıcı bazlı, sıra tabanlı strateji türündeki oyunun, açık beta testlerine başlanıldı.

Mynet sitesinin ayrıca mynet sohbet ve mynet smeet gibi kullanıcılara yönelik online Chat Sohbet hizmetleri bulunmaktadır.

MYNET SITESINE ULASMAK ICIN BUYRUN

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın