Google Offers Alışveriş Sitesi

Google Offers Alışveriş Sitesi – Google Alışveriş sitesini sonunda kendisi yapmaya karar verdi. İşte ayrıntılar;

Reklamlar

Sadece bir yıl içerisinde tüm dünyaya yayılan indirimli alışveriş sitesi Groupon’a en büyük rakip Google’dan geldi. İşte Groupon katili Google Offers ve sunduğu içerik.

Kullanıcılarına indirimli alışveriş imkanı sunan fırsat sitesi Groupon sadece iki yıl içerisinde tüm dünyayı peşinden koşturmaya başardı.

Sitenin iş modelini taklit eden onlarca firma bu özel pazardan pay kapmak için birbirleriyle yarışmaya devam ediyor. Ancak hiçbir taklit Groupon’un kazancını olumsuz yönde etkileyemedi.

2010 yılında toplamda 760 milyon dolar kazanan site haliyle birçok büyük internet firmasının da iştahını kabartıyor.

Google Size Neler Teklif Ediyor?
Groupon’un en istekli talibi olan Google’ın üst üste aldığı olumsuz cevaplar internet devini yeni projelere yöneltti. Kısa süre önce Groupon’a alternatif bir proje üzerinde çalışmaya başlayan Google’ın rekabet tohumları kısa süre önce internette yeşermeye başladı.

Google, Groupon’un yükselişini engellemek için Offers adlı sitesini yayına açtı. Groupon’dan farklı olarak insanların sevdiği mekanlarda indirim kazanmasını sağlayan Google Offers, şu anda beta aşamasında hizmet veriyor.

Sadece ABD’deki bazı şehirleri kapsayan Offers, beta testine katılanlara yüzde 50 indirimle alışveriş imkanı sunmaya başladı.

Önümüzdeki yıldan itibaren tüm dünyada hizmet vermesi beklenen Google Offers’ın Groupon’dan en büyük farkı ise sosyal medyaya verdiği destek olacak. Beta aşamasındaki sisteme göz atmak için bu adrese tıklayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın