Google TV Beklenen ilgiyi Göremedi mi?

Google TV Beklenen ilgiyi Göremedi mi – Bir süre önce Google TV müthiş reklam yaparak kendi hizmetini duyurmuş ve yayın hayatına başlatmıştı ama beklenen ilgiyi görüp görmediği konusunda farklı görüşler var.

Reklamlar

Google’ın büyük umutlarla çıkardığı Google TV hizmeti beklenen ilgiyi görmedi. Logitech’in Google TV için çıkardığı Revue beklentilerin çok altında kaldı.

Büyük umutlarla geliştirilen Google TV’nin daha tam hazır olmadan piyasaya sürüldüğü iddia ediliyordu. Son yaşanan olaylar da bu iddiaların gerçek olduğunu kanıtlar nitelikte.

Google TV’yi Denedik
Logitech’in Google TV için hazırladığı Revue adlı cihazdan geçtiğimiz çeyrek boyunca tüm dünyada sadece 5 milyon $ gelir elde ettiğini açıklaması, Google TV’nin başarısının sorgulanmasına yol açtı.

Beklentilerin Çok Altında
Aynı dönem için Logitech’in cihazdan beklentisinin 18 milyon $ olduğu belirtiliyordu. Bu beklentiden %72 daha az bir gelir elde eden Logitech’in büyük hayal kırıklığı içinde olduğu söyleniyor.
Google ise henüz durumun kötü olduğunu düşünmüyor. Google yetkilileri internet bağlantılı televizyonların daha yeni yeni ortaya çıktığını, kullanıcıların bu yeni teknolojiye alışmalarının zaman alabileceğini ve sabırlı olunması gerektiğini belirtti.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın