Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü

Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü – Merkez bankası sonunda herkesin sevineceği bir habere imza atarak kredi kartı faiz oranlarını düşürdü. Peki bankalar bu kararlara uyacaklar mı beraber göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Merkez Bankası, kredi kartı faiz oranlarını düşürdü. Değişikliğe göre, aylık azami akdi faiz oranı Türk Lirası için yüzde 2,12, ABD Doları için yüzde 1,70 ve euro için yüzde 1,64’e indirildi.

Aylık azami gecikme faizi oranı Türk Lirası için yüzde 2,62, ABD doları için yüzde 2,20 ve euro için yüzde 2,14 olarak belirlendi.

Merkez Bankası’nın değişiklik tebliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. yeni faiz oranları, 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren geçerli olacak. Daha önce aylık azami akdi faiz oranı Türk Lirası için yüzde 2,26, ABD Doları için yüzde 2,02 ve euro için yüzde 1,90 seviyesindeydi. Aylık azami gecikme faizi oranı ise Türk Lirası için yüzde 2,76, ABD Doları için yüzde 2,52 ve euro için yüzde 2,40 olarak uygulanıyordu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , , , ,


Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.