Google çeviri yapan telefon çıkardı

Google artık internette sınır tanımıyor bu seferde öyle bir şey yaptıki istediğiniz dilde yabancı birisi ile telefonda konuşubileceksiniz. İşte Google!nin çeviri yapan telefonunun özellikleri;

Artık dil bilmemek bir yabancı ile konuşurken problem olmayacak..

Reklamlar

İnternetteki diller arası çeviri servisiyle devrim yaratan teknoloji firması Google, şimdi de telefonda söyleneni anında istenilen dile sesli olarak çevirecek bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Times gazetesinin haberine göre bu buluşun hayata geçmesi onlarca yıl almayacak Google yetkilileri sadece birkaç yıl içinde bu özelliği aşıyan telefonların piyasada olacağını duyurdu.

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan ve yenilikleriyle internette çığır açan Google şimdi cep telefonu devrimi peşinde… Google uzmanları cep telefonlarında yabancı dildeki bir sesi istenilen dile anında çeviri yapabilen bir yazılım geliştirdiklerini duyurdu.

Günümüzde ses tanıma ve otomatik çeviri yapma teknolojilerinin sık sık kullanıldığını vurgulayan Google uzmanları, birkaç yıl içinde yazılımın bitirileceğini belirtirken hedeflerinin tüm dünyada konuşulan büyük dilleri kapsayacak bir devrim olduğunu belirtti.

Google’ın tercümeden sorumlu müdürü Franz Och “Konuşmaya dayalı tercümenin birkaç yıl içinde hayata geçmesi mümkün” ifadesini kullandı. Google’ın bu teknolojisinin hayata geçmesi durumunda bir cep telefonu görüşmesi sırasında karşıdaki kişi İngilizce, Almanca ya da Fransızca konuşsa dahi anlık çeviri sayesinde bu teknolojiyi kullanan kişi söylenenleri Türkçe olarak duyabilecek. Yanıtını Türkçe olarak verdiğinde karşı tarafa istenilen dilde aktarılacak.

YABANCI

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın