Google 1 Mayısı Dünya Fuarı ile Kutladı

Google 1 Mayısı Dünya Fuarı ile Kutladı – Bizim için 1 mayıs işçi bayramı demektir ama Google için daha önemli bir yeri daha varmış. Oda ilk dünya fuarının 160. yıldönümü

Sponsorlu Bağlantılar

1 Mayıs 2011 Tarihi tarihteki ilk dünya fuarı ‘ nın gerçekleştiği gün. Google dünya fuarı ‘ nın düzenlenişinin 160. yıl dönümü anısına yapmış olduğu google doodle logosu.

Dünya Fuarı Google Doodle logosunu yakından incelediğimizde dikkat çeken ilk husus bir büyüteç vasıtası ile ilk fuarİlk dünya fuarı 1851 alanını gezebiliyor olmamız. Oldukça güzel ve göze hoş gelen bir logo olmuş. Şimdide gelin isterseniz dünya fuarı hakkında biraz bilgi verelim. Expo Dünya Fuarı Dünya fuarı yani diğer bir değiş ile expo ingilizce ”exposition” kelimesinin kısaltılmasından gelmektedir. 19 ‘ ncu yüzyıl ın ortalarından beri düzenli olarak düzenlenen bir organizasyon türüdür. Türkçe karşılığında sergi olarak ta değerlendirilebilir. Expo Dünya Fuarı ‘ nın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise Fifa Dünya kupası ve olimpiyat oyunlarının ardından dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan en büyük üçüncü organizasyon olmasıdır.

İlk Expo Dünya Fuarı 1851 yılında Londra’ da bulunan Hyde Park içindeki Kristal Palas’ ta ”Great Exhibition of the works of industry of all nations” teması altında düzenlenmiştir.

Dünya Fuarı Expo 2015 Yılında italya’ nın milano kendinde yapılacaktır. Expo 2015 için Akdeniz ‘ in incisi izmir ‘ de aday gösterilmiştir fakat organizasyonu düzenleme hakkı italya’ ya verilmiştir.

1 Mayıs 2011 Tarihinde google logosu olması muhtemel Expo Dünya Fuarı 160 ncı yıl Google doodle logosu aşağıdadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , , ,


Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.