Google Çin’deki Ofisini şubesini kapattı

Google Çin’deki Ofisini şubesini kapattı – Sonunda olan oldu ve Google ile Çin arasındaki sürtüşmeler sonunda Google Çinde bulunan ofisini ve şubelerini kapattığını açıkladı. İşte haberimizin detayları;

Uzun süredir Google’ın, Çin şubesi kapatılacak iddiaları basında yer alıyordu. Bu gece yaşanan gelişmelerde Google’ın, Çin şubesini kapattı!. Aramalarda artık Google Hong Kong’a yönlendiriliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google’da bir dönem sona eriyor. Google.cn, yani dev arama motoru Google’ın Çin sitesi artık kapatıldı. Aslında bu şaşırtıcı bir gelişme denemez, zira uzun süredir bu söylenti ortalıklarda dolanıyordu.

Google.cn sitesinde yapılan aramalar artık Google.com.hk sitesine yönlendiriliyor. Google.com.hk ise, Google’ın Hong Kong sitesi.

Bu olaylar zincirini başlatan ilk olay ise, Çinli sanal korsanların Google’a saldırmasıydı. Bu olaydan sonra Google ile Çin bilişim dünyası arasında sıkıntılar yaşanmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , ,


One Response to “Google Çin’deki Ofisini şubesini kapattı”

  1. Firma Rehberi diyorki:

    Sonunda olacağı belliydi. Bizde de youtube böyle giderse aynı durum başımıza açılacaktır 🙂

Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.