Google Logo Yarışmasını 9 Yaşındaki Çocuk Kazandı

Google’ın devamlı düzenlediği yarışmalardan bu seneki birinciliği 9 yaşındaki küçük bir çocuk kazandı. İşte ayrıntılar; Google’ın ana sayfasını süsleyen logonun 9 yaşında bir çocuk tarafından çizildiğini biliyor musunuz? Google’ın doodle yani logo çizim yarışmasını 9 yaşında bir çocuk kazandı. Google’ın anasayfasında da yer alan logo, ulusal bir yarışmanın sonucunda seçildi. El Dorado Springs’den Makenzie Melton’ın … Devamını oku…

Hadise Eurovision yarışmasında göz doldurdu

Eurovision şarkı yarışmasında ülkemizi temsil eden Hadise yarışmada çıktı şovunu yaptı ve göz doldurdu. Herkes tarafından alkış alan hadise büyük beğeni topladı. Haberin devamı şu şekilde; Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı final heyecanı Moskova’da sürüyor. Temsilcimiz Hadise 9. sırada sahneye çıktı ve performansının ardından büyük alkış aldı. Hadisenin şarkısını söylediği yarışmadaki görüntüler şu şekilde.

Google yarışmada kazananlara burs veriyor

Google öğrencilerin bilgi ve teknoloji geliştirme kabiliyetlerine göre yeni bir yarışma başlattı. Bu yarışmayı kazanan öğrencilere çeşitli burslar verileceğini tüm dünyaya duyurdu. Öğrenciler için çok güzel bir çalışma olacağını düşünüyoruz. Genelde öğrenci grupları şu şekilde şekillenmektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Avrupa ve Afrikalı öğrenciler yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın birincisi ve kazananları yakında açıklanacak.