Windows 7 RC’de truva atı bulundu

Microsoft windows 7 Rc’yi kısa zaman önce kullanıcılarına sunmuştu ama indirenleri kötü sürprizler karşılıyor. Windows 7Rc’yi indirenlerin bilgisayarlarına truva atı bulaşıyor. Bakın bu kötü sürpriz ile ilgili açıklama şöyle;

Reklamlar

Windows 7 RC’yi torrent’ten indirenlere kötü sürpriz: Bakın korsan RC’nin içinde ne çıktı?

Damballa adlı güvenlik firması, özellikle torrent dosya paylaşım ağları üzerinden dağıtılan kopya bir Windows 7 RC sürümünün içerisinde gizlenmiş bir Truva atı tespit ettiler. DROPPER-SPX olarak tanımlanan Truva atı, kopya Windows 7 RC’leri kurulumunun hemen ardından bir botnet’e dahil ediyor ve zararlı yazılımı hazırlayan kişiler tarafından sistemin ele geçirilmesini sağlıyor.

İlk olarak 24 Nisan tarihinde dosya paylaşım ağlarına düştüğü tespit edilen bu kopya Windows 7 RC sürümünün kurmuş olduğu botnet’e, günde ortalama olarak 552 yeni kullanıcı eklediği tahmin ediliyor. Şu anda botnet’in çapının ise 30 bin PC’ye yaklaştığı tahmin ediliyor.

Sanal suçlular son zamanlarda kopya yazılımların içine kendi Truva atı programlarını saklama yöntemine özel ilgi göstermeye başladılar. Hatta bu yüzden genellikle daha az virüs sıkıntısı çeken Mac’lerde bile sorunlar yaşanmıştı.

Rate this post
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum yapın