4G teknolojisi ile HD video devri

4G teknolojisi ile HD video devri artık cep telefonlarına girecek. İşte haberin ayrıntıları;
4g ile hd video devri
Mobil cihazlarda yüksek çözünürlüklü video devrinin 4G teknolojisi ile başlayacağı açıklandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağ teknolojileri üzerine donanım üreten Cisco’nun luslararası Servis Sağlayıcısı Pazarlama Müdürü Suraj Shetty, verdiği bir röportajda, ‘Wi-Max ve LTE gibi teknolojilerin yüksek çözünürlük videoların mobil cihazlarda paylaşılmasına imkan sağladığını’ belirtti. Günümüzde yüksek çözünürlüklü videoların (HD) kablolu ağlar ya da internet ortamlarında paylaşıldığını belirten Shetty, kablosuz ağlara gelindiğinde durumun biraz farklı olduğunu söyledi. Ama 4G teknolojinin bu engelleri ortadan kaldıracağını ve kablosuz ortamlarda da bu tip paylaşımların yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki yıllarda veri alışverişinin yüzde 64’ü video, yüzde 19’u ise veri servislerinden oluşacak. Kalan kısmın ise yüzde 10’u dosya paylaşımı, yüzde 7’si ise ses iletiminden oluşacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , , ,


One Response to “4G teknolojisi ile HD video devri”

  1. 4G diyorki:

    4G Teknolojisini 4 gözle bekliyoruz bakalım o neler getirecek

Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.