Google ve YABANCI

Aslında Google’i merak edişimin altında yatan sebep kullandığı teknoloji. Yani diğer bir ifadeyle kullandığı algoritma. Sistemi kimsenin tam olarak bilmesine izin vermiyorlar ama ipuçlarınıda kullanıcılarından esirgemiyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Buradaki kullanıcı kelimesini biraz açalım. Kullanıcı derken sadece faydayı amaç alan kullanıcı yani web üzerinden herhangi bir bilgiye ulaşan kişi, birde web sitesi olan ve Google’a inanılmaz olan webmaster. Webmaster burada hem kullanıcı hemde Google kalite ekibindedir aslında. Onun yaptığı sitelere göre Google kendini düzenler arama sonuçlarını daha kaliteli hale getirmeye çalışır.

Webmaster yani site sahipleri için Google’ın önemi büyük. Google dünya üzerinde belkide aradığını bul diyen tek arama motoru. Bu yönüylede kendisini dünyaya kabul ettirdi.

Ben Google’ın kullandığı algoritmaya hayranım. Enteresan bir algoritma ve kimse tam olarak bilinmiyor. Belkide Matematik ilmine olan hayranlığımdan geliyordur bu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: ,


One Response to “Google ve YABANCI”

  1. OzerCafe diyorki:

    ozercafe, googlden girye gitmiş ve 9 ay oldu ceza lanmış yardım ediniz

Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.