Google’da Dünya Fuarı Kutlandı ama 1 Mayıs Kutlanmadı

Google’da Dünya Fuarı Kutlandı ama 1 Mayıs Kutlanmadı – Başka ülkelerde durum nasıl bilmiyorum ama Türkiye’de Google logosunu 1 mayıs için dünya fuarına ayırdı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı kullanıcılar bazı ülkelerde Google’ın 1 mayısı kutladığına dair ve bannerinde 1 mayıs için özel logosu olduğuna dair haberler verdiler ama doğrusunu tam olarak bilmiyorum.

1939 yılında kurulmasıyla başlayan New York Dünya Fuarı Google dünya sitelerinin bugünkü logosu.

Dünya Fuarı ‘nın 160 yıl önce bugün kuruluşunun anısına çizilen logoda renkli görüntüler bulunuyor. Logonun üzerine tıklanıldığında Dünya Fuarı hakkında bilgiler veriliyor.

Google arama sitesi logolarına bir yenisini daha ekledi. Google’ın ara ara değiştirdiği logolar, ünlü isimlerin doğum günlerinden ya da mucitlerin icatlarından ilham alınarak çiziliyor.

Google logoları bazen Türkiye’ye özel de olabiliyor. Cahit Arf gibi ünlü Türk isimlerinin doğum günlerinde de özel logo hazırlayıp Doodle değişimi yapan site, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinde de ana sayfasına kırmızı bir gül koyuyor.

Google, değiştirdiği logolarla ünlü isimlerin sevenlerine ve icatların müdavimlerine hoş bir sürpriz yapmış oluyor. Dünyanın en büyük arama motoru Google, Türkiye’de en çok ziyaret edilen site durumunda.

Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği dünya arama devi Google, değiştirdiği logolarla ziyaretçilerinin gönlünde taht kuruyor.

Dünya Fuarı?

1939 New York Dünya Fuarı, 1939 ile 1940 tarihleri arasında New York City şehirinin Queens bölgesinde yer alan ve toplam 492 hektar alan yayılmış olan Flushing Meadows-Corona Parkı’nda (1964-1965 New York Dünya Fuarı’nın da gerçekleştiği bölge) bugüne kadar dünyada gerçekleşmiş en büyük dünya fuarıdır.

Dünyanın dört bir yanından farklı ülkeler bu fuara katılmış ve 1939-1940 yılları arasında yaklaşık 44 milyon kişi bu fuarı gezmiştir. Sloganı “Yeni Günün Doğuşu” (İngilizcesi: Dawn of a New Day) bu fuar dünya fuarları arasında teması gelecek odaklı olan ilk fuardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , , ,


Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.