Elli Kere Dedim Hit Getirmeyecek Link Alımları Yapmayın

Arkadaşlar belki elli kere dedim elli kere yazdım ama hala devam eden arkadaşlarımız var bu konuda. Sitenize kullanıcı göndermeyen bağlantı değişimlerine katılmanın inanın hiç bir yararı yok sitenize.. Bakın Google ne demiş bu konuda;

Sponsorlu Bağlantılar

Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve sitenizin, arama sonuçlarımızda daha fazla görünmesini sağlar. Google, bir arama için sonuçları döndürürken, her arama için hem önemli hem de alakalı sayfaları görüntülemek üzere, karmaşık metin eşleştirme teknikleri kullanır. Google, A sayfasından B sayfasına götüren bir bağlantıyı A sayfasından B sayfasına bir oy olarak yorumlar. Kendisi “önemli” olan sayfalar tarafından verilen oy daha ağır basar ve diğer sayfaların “önemli” hale gelmesine yardımcı olur.

Algoritmalarımızın doğal bağlantıları doğal olmayanlardan ayırt edebileceğini unutmayın. Başka siteler içeriğinizi değerli bulduğunda ve ziyaretçileri açısından yararlı olabileceğini düşündüğünde, web’in dinamik doğasının bir parçası olarak, sitenize götüren doğal bağlantılar oluşturulur. Sitenize götüren doğal olmayan bağlantılar, sitenizin arama motorlarına daha popüler görünmesi için özellikle yerleştirilmiştir.

Sitenizin dizine eklenmesinde ve sıralanmasında yalnızca doğal bağlantılar yararlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , , , , ,


3 Responses to “Elli Kere Dedim Hit Getirmeyecek Link Alımları Yapmayın”

 1. fatih guzel diyorki:

  kesinlikle size katılıyorum. google için her önünüze gelen yerden link almayın. pr si yuksek bırkac yer yeterli olacaktır.
  saygılar

 2. Engin Topçuoğlu diyorki:

  Seni sonuna kadar destekliyorum. Yapılmaması gereken birşey yapılıyor. Hit getirmeyecek link alımı riskli; çok iyi seçilmeli. Evet bu bizim için backlink ve pr sağlayabilir ama; bunlar zaten ücretsiz sağlanabilir. Seo adına yapılmalı.

 3. YABANCI diyorki:

  Bunu çoğu yerde tekrarlıyorum ama yine aynı hatayı yapan arkadaşlar çok. Sitelerini açıyorlar daha hiç bir şey yazmadan içerik eklemeden yada iki üç tane saçma yazı içerik ekleyerek hemen link değişimi programlarına katılıyorlar. Artık bunun faydası giderek azaldı hemde cok azaldı.

  İkincisi bu link değişimlerinde bir yükseliyor bir bakıyorsun düşmüş sonra bir yükselmiş insanın psikolojisinide bozuyor.

Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.