Facebook Like Beğen Düğmesi Eklemek

Sitenizdeki sayfalarınıza Facebook Like Beğen Düğmesini eklemek isteyenler bu yazımızı çok beğenecekler ve bu işin ne kadarda kolay olduğunu anlayacaklar.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook hayranı ol düğmesi yerine artık beğen düğmesini ekleyerek Facebook üzerinde yeni değişimler yaptı. Bu şekilde kullanıcıların beğendikleri sayfalar facebook’ta görünecek. Peki bu beğen düğmesini sitemize nasıl ekleyeceğiz.

Facebook like butonunu WordPress bloguna eklemek için WordPress Plugins dizininden herhangi bir eklentiyi kullanabilrisiniz: wordpress.org/extend/plugins/tags/facebook.

Veya Sitenize eklenti olmadan eklemek için tekil yazı alanına aşağıdaki kodu yapıştırabilirsiniz.

<script type=”text/javascript”>
sayfa_adres = ‘<?php echo urlencode(get_permalink($post->ID)); ?>’;
function fblike() {
document.write(‘<iframe src=”http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=’+ sayfa_adres + ‘&amp;layout=standard&amp;show-faces=true&amp;width=550&amp;action=like&amp;font=arial&amp;colorscheme=light” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” style=”border:none; overflow:hidden; width:550px; height:25px”></iframe>’);
}
fblike();
</script>

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: , ,


Bu Yazıda Sizinde Yorumunuz Olsun

UYARI: Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız! Ayrıca Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Tugbam.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.